MIEJSCE, W KTÓRYM MOŻNA WYBUCHNĄĆ

Eric Paul


przełożył Marcin Czerkasow

ISBN 978-83-940678-2-3
format: 155 × 215 mm
oprawa: miękka, klejona
liczba stron: 64
nakład: 300 egz.
rok wydania: 2018
cena: 28 PLN


“Miejsce, w którym można wybuchnąć” to druga książka w dorobku Erica Paula. To zapis mniejszych lub większych katastrof, awarii i wszelkich mankamentów związanych z zamieszkiwaniem w “nieudanym” miejscu. Te wiersze i krótkie poetyckie prozy, inspirowane psychogeografią zepsutych i zapomnianych dzielnic, odkrywają poczucie humoru, niepokój, złość, smutek i okazjonalne piękno w związku z tym wszystkim, co przez wielu wydawało się być dawno spisane na straty.

ERIC PAUL | pisarz i muzyk z Providence, Rhode Island. Autor tekstów i wokalista zespołów Arab On Radar i The Chinese Stars. Obecnie jest członkiem zespołu Doomsday Student. Studiował filozofię w Rhode Island College oraz kreatywne pisanie na Fairleigh Dickinson University.

Do tej pory wydał dwa tomy próz i poezji: I Offered Myself As The Sea oraz prezentowany w niniejszym przekładzie zbiór A Popular Place To Explode. Obie książki opublikowane zostały przez wydawnictwo Heartworm Press założone przez Wesleya Eisolda.

Jego teksty ukazywały się w licznych periodykach: New York Observer, Impose Magazine, IX List, The Volta, Word Riot, Lunch Ticket, Spork, Booth i The Literary Review.

W roku 2017 otrzymał nagrodę Rhode Island State Council for the Arts Fellowship Award w dziedzinie poezji.